Virtuālās mašīnas konfigurēšana

Šajā sadaļā es aprakstīšu svarīgākos virutālās mašīnas uzstādījumus, to nozīmes.

Reģistrācijas forma:
registracija

Pirmo reizi palaižot programmu tiek piedāvāts to reģistrēt. Reģistrācija nav obligāta un ja to nevēlaties, varat šo logu vienkārši aizvērt :)

 

Galvenais logs:
main

Tā lūk programma izskatās pašā sākumā. Un tagad laiks ķerties pie tās pielāgošanas. Visi pamatiestatījumi atrodas izvēlnē File>Prefrences.


Prefrences

Šajā sadaļā iespējams mainīt dažādus programmas iestatījumus.

Prefrences > General:
general

Vispārīgie Iestatījumi:

Default Folders: Šajā sadaļā ir iespējams mainīt vietu, kurā tiek glabāti faili ar informāciju, par virtuālo mašīnu. VDI files glabā virtuālo cieto disku informāciju, tāpēc to vēlams izvietot diskā, kurā pietiekami vietas. Machines satur informāciju par virtuālo mašīnu.
VRDP Auth...: Mainiet tikai ja droši zināt, ko darāt.
Extended Features: Ja atzīmēts, tad ļauj izmantot procesora virtualizācijas iespējas (ja procesors tādas atbalsta).

 

Prefrences > Input:

Ievades Iestatījumi:

Host Key: Taustiņš, kas kombinācijā ar citiem tiks izmantots virtuālās mašīnas f-ju kontrolēšanai. Piedāvātais variants ir gana ērts. Nav ieteicams izmantot tādus taustiņus, kurus kuri bieži jālieto citās programmās.
Auto capture keyboard: Ja atzīmēts, tad, ikreiz aktivizējot virtuālās mašīnas logu, klaviatūras taustiņi tiek sūtīti virtuālajai mašīnai.

 

Prefrences > Language:
valoda

Valodas izvēle: ļauj izvēlēties programmas interfeisa valodu. Šajā versijā latviešu valodas atbalsta nav. Ir krievu valoda.

 


 

Virtuālā diska izveide.

Normālu datoru bez cietā diska nevar iztēloties, tāpēc pirms virtuālās mašīnas izveides vēlams uztasīt cieto disku. Lai to izdarītu dodamies uz File>Virtual Disk Manager. Atveras šāds logs:

Virtual disk manager

Lai izveidotu jaunu cieto disku spiežam New, ja datorā jau ir virtuālais cietais disks, tad to var pievienot ar komandu Add.

Nospiežot New atveras šāds logs:

Spiežam Next.

Atveras logs, kurā mums piedāvā izvēlēties virtuālā diska veidu.

disk

Dynamically expanding image - šajā gadījumā tiks izveidots mazs fails, kura izmērs mainīsies atkarībā no instalētās virtuālās OS prasībām. Maksimālais šī faila izmērs tiek noteikts nākamajā solī. Šāds risinājums ir labs situācijā, kad netiek plānots uzreiz aizpildīt visu virtuālajai mašīnai atvēlēto cietā diska tilpumu.
Fixed-size image - uzreiz tiek radīts fails, kura lielums aptuveni vienāds ar virtuālā cietā diska tilpumu. Ja tiek veidots liela apjoma cetais disks, tad tā izveide varētu aizņemt zināmu laiku. Varētu būt noderīgs, ja ir vēlme uzreiz rezervēt visu vēlamo tilpumu.

Tagad izdarām savu izvēli un spiežam Next.

Šajā logā ir iespējams izvēlēties cietā diska vārdu un izmēru. Izvēloties izmēru jāņem vērā plānotās darbības ar virtuālo datoru. Ja tiek plānots instalēt dažādas programmas, kā arī darboties ar multimēdiju failiem, būtu vēlams ņemt lielāku cieto disku. Vispār diezvai disks būs par lilu, tā ka ja uz datora ir brīva vieta, nežēlojiet to :)

size

Nu lūk, visa nepieciešamā informācija ir savākt un nospiežot Finish tiks izveidots virtuālais disks. Šeit vēlams vēlreiz aplūkot visusu iestatījumus, lai pārliecinātos par to pareizību.

 


 

Vitruālās mašīnas izveide

Lai izveidotu jaunu virtuālo mašīnu spiežam new galvenajā logā vai arī Machine > New. Atveras šāds logs:

newVM

Spiežam Next

Operētājsistēmas izvēle
OStype

Atveras logs, kurā tiek piedāvāts izvēlēties virtuālās mašīnas nosaukumu, kā arī izmantojamo OS. Piedāvātais saraksts ir visai plašs. Ja vēlamās OS sarakstā nav, izvēlamies Other/Unknown. Kad izvēle izdarīta, spiežam Next.

Cietā diska izvēle

Šeit ir jāizvēlas cietais disks, ko izmantos virtuālā mašīna. Ir iespējams izmantot jau iepriekš izveidotu cieto disku (vai nu izvēloties no piedāvātā saraksta, vai arī spiežot Existing...), vai arī veidot jaunu cieto disku New...Tāpat iespējams izlaist šo soli un cieto disku pievienot vēlāk, tomēr tas ieteicams tikai tad, ja nepieciešami kādi īpaši cietā diska uzstādījumi. Iekrāsotajā rindiņā tiek parādīts ieteicamais cietā diska izmērs izvēlētajai OS.

Apstiprinājuma logs

Nu lūk, visi pamatparametri ir izvēlēti. Spiežam Finish lai izveidotu VM vai < Back ja vēlamies mainīt kādus uzstādījumus.

 


 

Virtuālās mašīnas iestatījumi.

Vispārīgie (General)

Šeit ir iespējams mainīt virtuālās mašīnas pamatuzstādījumus:

General > Basic
VMSET

Šajā sadaļā ir iespējams mainīt virtuālās mašīnas nosaukumu (Name), OS tipu (OS Type), virtuālās atmiņas apjomu (Base Memory Size), kā arī video atmiņas apjomu (Video Memory Size).

General > Advanced
advanced

Šī sadaļa piedāvā:

Iespēju mainīt ielāds secību (Boot Order)
Aktivizēt papildus iespējas (Extended Features)
Mainīt starpliktuves veidu (Shared Clipboard) - ieteicams atstāt Bidirectional, jo tas ļauj apmainīties ar failiem starp reālo un virtuālo OS.
Mainīt IDE kontroliera tipu (IDE Controller Type ) - kontroliera tips nosaka kāds virtuālās ierīces būs pieejamas
Izvēlēties vietu, kur glabāsies virtuālās mašīnas stāvokļa kopijas (Snapshot Folder), tās var tikt izveidotas jebkurā brīdī, un tad ir iespējams atgriezties tajā stāvoklī, kurā tās veidotas.

General > Description

Šeit ir iespējams pievieno virtuālās mašīnas aprakstu, To var ērti izmantot, lai ierakstītu komentārus par konkrēto virtuālo mašīnu, tās parametriem.

General > Other
other

Šeit ir iespējams izvēlēties, vai virtuālā mašīna saglabās tās darba laikā pieslēgtos CD/DVD vai FDD un nākamreiz tie jau būs pieslēgti.

 

Cietie diski
hdd

Iespējams izvēlēties cietā diska tipu (SATA vai IDE) , kā arī pievienot papildus cietos diskus.

 

CD/DVD-ROM uzstādījumi
CD/DVD

Šeit ir iespējams izvēlēties, vai virtuālajam datoram būs CD/DVD. Ir iespējams vai nu pieslēgt kādu no esošajiem datora CD/DVD vai arī diska ISO attēlu. Enable Passtrough ļauj ierakstīt diskus izmantojot virtuālo mašīnu.

 

Diskešu iekārta
fdd

Šeit ie iespējams virtuālajai mašīnai pieslēgt diskešu iekārtu, var iezmantot vai nu datora diskešu iekārtu, vai arī disketes attēla failu.

 

Skaņas karte
sound

Šeit iespējams izvēlēties virtuālās mašīnas audio parametrus.

Enable Audio - aktivizēt audio, ļauj virtuālajai mašīnai izmantot reālo skaņas karti
Host Audio Driver - audio draivera izvēle, ja izvēlamis Null Audio Driver tad virtuālās mašīnas sūtītie signāli tiks ignorēti.
Audio Controller - skaņas kartes izvēle.

 

Tikla parametri
network

Šeit iespējams noteikt tīkla parametrus:

Adapter0-3 - izvēlamies tīkla karti, kuru konfigurēt.
Enable Network Adapter - pieslēgt tīkla karti.
Adapter Type - tīkla kartes tips, atkarībā no tipa, vistuālajai mašīnai būs pieejamas dažādas iespējas.
Attached To - izvēlamies kādā veidā virtuālā tīkla karte tiek pieslēgta reālajai.
MAC Adress - Iespēja izvēlēties virtuālās mašīnas MAC adresi. Spiežot Generate tiek radīta nejauša adrese.

 

Secīgie porti (COM)
serial port

Iespēja izmantot secīgo virtuālo portu. Šeit iespējams norādīt porta numuru, kā arī pašam mainīt IRQ un I/O iestatījumus

 

USB Iestatījumi
USB config

Šeit ir iespējams izvēlēties, vai virtuālajai mašīnai būs pieejami USB porti, kā arī izvēlēties kādi tie būs. Izvēli izdariet atkarībā no tā, kādas ierīces plānojat pieslēgt.

 

Koplietojamās direktorijas
shared folders

Ļauj izvēlēties reālās mašīnas direktorija, kuras būs pieejamas arī virtuālajā mašīnā, atā būs redzamas kā tīklā esošas. Lai pievienotu direktoriju spiezam uz addNew un parādās šads logs
addSharedDir
Šeit izvēlamies vēlamo direktoriju. Vārdu, ar kādu tā būs redzama virtuālajā mašīnā. Kā arī to vai tā būs tikai lasāma.
Lai izmantotu šo iespēju ir jābūt instalētiem Guest Additions (skat. sadaļā "Darbs ar Virtuālo Mašīnu").

 

Attālā vadība
Remote Display

Aktivizējot šo opciju Virtuāā Mašīna kalpos kā serveris, kas ļaus citiem pieslēgties un no attāluma vadīt tās darbību izmantojot VRD protokolu.